Türkiye'nin en kapsamlı Obezite ve Metabolik Cerrahi Merkezi Mono Klinik olarak obezite cerrahisi üzerine uzmanlaşmış kadromuzdan ücretsiz danışmanlık almak için bizimle iletişime geçin.

Ücretsiz Muayene ve Bilgi için Formu doldurunuz

Ücretsiz Tıbbi Danışmanlık, Kişiye Özel Tedavi Planları ve Tıbbi Seyahat Düzenlemeleri Sunuyoruz. Fiyat Teklifi ve Ödeme Seçenekleri Hakkında Görüşmek için Bizimle İletişime Geçin.

Obezite Cerrahisi ile Sağlıklı Kilo Verin!

Mono Klinik, dünyanın dört bir yanından gelen hastalara Obezite ve Metabolik Cerrahi prosedürleri sunan, İzmir’de bulunan akredite üst düzey bir kliniktir. Obezite Cerrahisi üzerine uzmanlaşmış tıbbi uzman hekim kadrosu ve deneyimli sağlık personelleri size en uygun ve etkili tedavi seçeneklerini sunar. Kişiye özel sunulan danışmanlık hizmetleri aşağıda yer alan tüm süreçleri kapsamaktadır. 

 • ÜCRETSİZ Online Danışmanlık Hizmeti
 • Operasyon Öncesi Muayene ve Tetkikler
 • Obezite Cerrahisi Ameliyatları ve Ameliyatsız Kilo Verme Yöntemleri
 • Operasyon Sonrası Bakım
 • Uzun Süreli Takip Kontrolleri

Konaklama, VIP Transfer, Kişisel Asistan, Ameliyat Öncesi Tetkik ve Kontroller Dahil Tedavi Paketleri.

Binlerce hastamızdan biri olan Mina‘nın Obezite ve Metabolik Cerrahi Merkezi Mono Kliniğe dair görüşlerini ve başarı hikayesini izlemek için videoya tıklayabilirsiniz.

Ayın Teklifi: Tüm Mide Ameliyatlarında% 20 İndirim

Konaklama, VIP transferleri, tüm tıbbi ücretler, kişisel asistan, ameliyat öncesi testler ve kontroller dahil Tedavi Paketleri.

5 Yıldızlı Otel Konaklama

Mono hastalarını kaldıkları süre boyunca yalnız bırakmaz; Mono Aftercare Villa'da bir tıbbi danışman ve yemek pişirme ve temizlik personeli 7/24 hizmetinizde olacaktır.

VIP Transfer

Tüm Mono hastalar, gün ve saat fark etmeksizin varışta VIP araçlarla havalimanından alınır.

7/24 Ulaşılabilen Kişisel Asistan

Operasyon Departmanımız seyahatiniz boyunca güzergahınız ve diğer detaylarla ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu yanıtlamaya hazır olacaktır.

Sigorta

Güvenli bir tedavi yolculuğu için Clinic Mono'nun tüm hastaları seyahat sigortası ile korunmaktadır.

Hasta Hakları Bölümü

Mono'nun, ülkelerine döndükten sonra operasyonları ile ilgili herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda tüm hastaların iletişime geçebilecekleri bir Hasta Hakları Departmanı bulunmaktadır.

UZMANLARIMIZLA TANIŞIN

Dr.Ali SARAC

Genel Cerrah

Dr.Nazmi YOGURTCU

Plastik & Estetik Cerrah

Dyt.Beyza BAHAR

Diyestisyen

obesity clinic in turkey

TIBBİ MALİYETLERDEN% 70'E VARAN TASARRUF EDİN

 • 1 yıllık beslenme planı
 • Çevrimiçi Diyetisyen danışmanlığı
 • Ücretsiz Seyahat Sigortası
 • Operasyon sonrası talimatlar ve kontroller
 • Gizli Fiyat yok!

ÜCRETSİZ SEYAHAT YARDIMI

 • 7/24 Havalimanı VIP ulaşım.
 • Tüm şehir içi transfer
 • Hızlı ve Esnek Yardım.
 • Konaklama ve uçuş rezervasyonu yapmaya yardımcı olun.

NEDEN MEDİKAL SEYAHAT SEÇMELİSİNİZ?

 • İlk ve en deneyimli
  sağlık turizmi acentesi.
 • Samimi ve profesyonel yaklaşım.
  Orijinal klinik fiyatı garantili – aracı ücretlendirmesi yok!

Neden Tüp Mide Ameliyatı?

Tüp mide, mide hacmini azaltan ve vücudun besin alımının azalmasına neden olan bir kilo verme ameliyatıdır. Ameliyat sırasında medikal dikiş makinesi yardımı ile 150-180 ml hacimli yeni bir mide kılıfı oluşturuyoruz.

Prosedür çoğunlukla sınırlı alım nedeniyle kilo kaybına neden olur, ancak süreçte hormon etki mekanizması da yer alır. Çünkü açlık hissinden sorumlu olan grelin hormonu midenin çıkarılan kısmında üretilir.

Hastalar fazla kilolarının% 60-80’ini kaybederler ve tip 2 diyabetin iyileşme oranı% 50-60’tır.

gastric sleeve doctors

Tüp Mide Ameliyatı Sırasında Ne Olur?

Ameliyatın ana noktası, mideden (tüp mide) bir “tüp” oluşturmamızdır. Bu tüpün çapı yaklaşık 2 cm’dir ve 150-180 ml hacme sahiptir. Kesilen mide kısmının% 80’i cerrahi müdahale ile çıkarılır. Bu ameliyat mide baypasına göre biraz daha az karmaşıktır, bu nedenle komplikasyon riski daha düşüktür.

Tüp mide ameliyatının bir diğer avantajı da iştahımızı kontrol eden grelin bağırsak hormonu üretimini azaltmasıdır. Ameliyattan sonra hastalar daha az gıda alımıyla kendilerini ifade ettiklerini hissederler. Hastalarımıza göre bu ameliyatın en önemli avantajlarından biridir.

Gastrik Bypass, Tip2 Diyabet, Şeker Ameliyatı

Gastrik Bypass ameliyatı diğer adıyla bilinen Tip2 Diyabet şeker ameliyatı en hızlı kilo kaybını sağlayan bariatrik bir işlemdir. Ne kadar etkili çalıştığı sayesinde tüm obezite cerrahisi türleri arasında en popüler olanıdır.

Profesyonel bakım altında, bu operasyona katılan tüm hastalar, ilgili riskleri yönetmek ve yeni fiziksel değişikliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için ayrıntılı talimatlar alır.

Prosedür, yaşam tarzınızı daha iyi hale getirmek için bir başlangıç olarak hareket eder, bu sadece sağlığınızda değil, aynı zamanda genel yaşam kalitesinde ve özgüveninizde de iyileşmeler sağlar.

Sunduğumuz uygun fiyatlarla bile, alanında en deneyimli uzmanlarla Türkiye’deki birinci sınıf özel hastanelerle işbirliği yapıyoruz. Bizimle daha fazla tasarruf edin ve Türkiye’deki yalnızca en iyi kliniklerden ve uzmanlardan tedavi aldığınızdan emin olun.
Türkiye tıbbının standardı, ünlü yüksek standartta tıp eğitimi nedeniyle en üst kalitededir. İhtiyaçlarınız için en iyi tıbbi hizmetleri bulmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

AMELİYATLA KİLO VERME

Birleşik Krallık ve İrlanda’da ameliyat maliyetinden% 50’ye kadar ve ABD’deki maliyetten% 75’e kadar tasarruf edin.

Clinic Mono, hastaları için her detayı özenle düzenler ve Türkiye Tüp Mide ameliyatı için çok uygun fiyatlı, her şey dahil tedavi paketleri sunar; Sadece uçak biletlerinizi satın almanız ve Türkiye’de geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarmanız yeterli. Tüm varış detaylarınız, mevcut en iyi tesislerden varış asistanlarımız ile düzenlenecektir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

En önemli ve en sık sorulan soruları burada bulacaksınız!

İlk olarak, konu hakkında daha fazla bilgi toplamanızı, başkalarıyla iletişim kurmanızı ve bu konu hakkında aileniz ve arkadaşlarınızla konuşmanızı tavsiye ederiz. Konsültasyona hazır hissediyorsanız, ameliyat ve olasılıklarınız hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Konsültasyon sizi hiçbir şey için zorlamaz. Toplantı, sadece sizin ve uzmanın hazır bulunduğu samimi ve samimi bir atmosfere sahiptir. Pek çok benzer hasta bizimle iletişime geçtiğinden, sorularınıza nasıl cevap vereceğimizi biliyoruz.

Mide bantları çeşitli komplikasyonlara neden olabileceğinden bu cerrahi müdahale sadece birkaç yerde uygulanmaktadır. Tüp mide veya bypass ameliyatından önce bant çıkarılmalıdır. Cerrahi müdahale yoluyla olur. Çıkarma ve bariatrik cerrahinin aynı anda yapılıp yapılamayacağı bireysel koşullara bağlıdır.

Safra kesesinin çıkarılması ve baypas ameliyatı aynı anda yapılabilmektedir.

Fazla kilo, kalp hastalığına ve yüksek tansiyona neden olabilir. Anestezi uzmanı, kalbin durumunu ve ne kadar dayanabileceğini kesin olarak ölçecektir. Her hastaya muayeneler sırasında EKG çekilir, ancak kalp hastalığı durumunda bazen başka testler (kalp ultrasonu, stres EKG) veya bir kardiyoloğun uzman görüşü de gereklidir.

Mono Obezite Kliniği uzman bariatrik ekibi ile 800 kilo verme ameliyatı hastası yeni hayatlarına başladı!

Tüp Mide Ameliyatı Türkiye, İzmir

Tüp Mide ( Mide Küçültme ) ameliyatı nedir?

Daha yaygın olarak tüp mide ameliyatı veya Tüp mide operasyonu olarak bilinen tüp mide ameliyatı, bir dizi önceki prosedürden gelişmiştir ve bugün anti-obezite cerrahi tedavilerinin ön saflarında yer almaktadır. Neyse ki, bu ameliyatın başarı oranı mükemmeldir ve hastaların% 5’inden daha azı, ameliyatlarının ardından kaybettikleri kilonun küçük bir kısmını bile geri alırlar. Yine de, insanların tüp mide ameliyatının ne olduğu hakkında soruları var.

Mide küçültme nasıl yapılır?

Tüp mide operasyonu sırasında cerrah hastanın midesinin yaklaşık% 75-80’ini çıkarır. Bu köklü değişiklik, başka yollarla kilo vermede başarısız olan hastada kilo vermeyi kolaylaştırmak için sindirim sisteminde yapılır. Midenin boyutunu küçülterek, bir kişinin herhangi bir zamanda yiyebileceği miktar ve besinlerin emilimi de azaltılır. Buna ek olarak, yiyecekler çok daha küçük midede daha hızlı hareket eder ve salgılanan bağırsak hormonlarının sayısında önemli bir azalma olur, bu da daha uzun süre tok hissetmeniz ve tipik olarak öğünler arasında atıştırmak için cazip gelmeyeceğiniz anlamına gelir. Tüm vakaların% 95’inden fazlasında, hasta fazla kilolarının hemen hemen tamamını kaybeder ve uzun vadede bunu uzak tutabilir, bu da esasen eski obez kişi için yeni bir yaşam süresi sağlar.

Tüp Mide Ameliyatının Olası Riskleri Nelerdir?

Tüp mide ameliyatında, her cerrahi prosedürdeki ortak riskler de etkilidir. Profesyonel ekip operasyon öncesinde, sırasında ve sonrasında her zaman yanınızda olmalıdır.

Bu operasyona özgü olası komplikasyonlar, hastanın kilosuna bağlı olarak bacak damarlarında oluşan pıhtıların, özellikle dikişlerde ve buna bağlı apselerde oluşan ve% 1 oranında görülen pıhtıların hareketlenmesine bağlı olarak ortaya çıkabilecek solunum problemleridir. Bu azalmanın nedeni işlemin yaygınlaşması, deneyimli merkez ve cerrah sayısının artması ve kullanılan teknolojinin ilerlemesidir.

Tüp mide ameliyatı, midenin boyutunu büyük ölçüde küçülten bir tür bariatrik ameliyattır. Dikey gastrektomi, parsiyel gastrektomi, mide küçültme ve daha büyük eğrilikli gastrektomi olarak da bilinen bu tip prosedür, gastrik bypass ameliyatlarına alternatif olarak sunulur ve obez hastalarda kilo kaybını% 85’e kadar çıkararak teşvik eder. karın. Bu, geri döndürülemeyen, ancak dünyanın dört bir yanından artan sayıda obez hastaya hayat kurtaran faydalar sağlayan kalıcı bir prosedürdür.

Mide Küçültmenin Avantajları

Tüp mide ameliyatları, yüksek riskli ve yüksek BMI (vücut kitle indeksi) aralıkları olan hastalar için etkili ve güvenlidir. Çoğu durumda, bu cerrahi prosedür hastaların 100 kilo veya daha fazla kilo vermesine izin verir, bu da sağlığın iyileştirilmesine ve diyabet, yüksek kolesterol, kalp hastalığı gibi obeziteden kaynaklanan tıbbi sorunların yanı sıra hareketlilik ve yaşam kalitesi eksikliği gibi sorunların azaltılmasına yardımcı olur. .

Tüp mide, Mide küçültme İzmir

Tüp mide ameliyatı prosedürleri midenin yiyecek tutma kapasitesini azaltmasına rağmen düzgün ve normal çalışmasını sağlar. Midenin çıkarılan kısmı, yiyecek isteklerini azaltmaya yardımcı olan Ghrelin olarak bilinen açlığı uyaran hormonları da içerir. Çoğu durumda, diyabet veya yüksek kolesterol gibi obezite sonucu tıbbi rahatsızlıklar yaşayan hastalar, bu tip cerrahi prosedürlerin bir sonucu olarak semptomlarda bir azalma yaşarlar.

Mide Küçültme Maliyeti

Tüp mide ameliyatı, boyut olarak ortalama bir muza göre küçük, kılıf şeklinde bir mide oluşturan bir bariatrik cerrahi şeklidir. Türkiye’de tüp mide maliyeti genellikle her şey dahil. Tüp mide ameliyatı türkiye uygun fiyatlı ve güvenilirliği doğrulanmıştır Tüp mide ameliyatı güvenli ve etkili bir cerrahi kilo verme yöntemidir Geleneksel Roux-en-Y baypas ameliyatına bir alternatif olarak kabul edilen tüp mide ameliyatı, VKİ 60 veya daha yüksek olanlar için bir tedavi seçeneği olarak kabul edilir ve tipik olarak sonuçlara bağlı olarak mide baypasına yol açabilen iki bölümlü bir prosedürel tedavinin ilk kısmı olarak gerçekleştirilir.

Tüp Mide Türkiye

Bu tip prosedürün en büyük faydalarından biri, daha geleneksel kucak bandı, mide zımbalama veya gastrik baypas prosedürleri uygulanan hastalarda vitamin eksiklikleri, ülserler veya bağırsak tıkanıklıkları gibi uzun vadeli komplikasyonları önleyen bağırsak baypasının yapılmamasıdır. . Tüp mide ameliyatı, genel anestezi altında yapılan, obezite sorunu olan kişilerin kilo vermelerini sağlayan güvenli ve etkili bir cerrahi kilo verme yöntemidir.

Türkiye’de Obezite Cerrahisi

Midenin büyük eğrisini izleyen dikey bir çizgi boyunca midenin yaklaşık% 85’ini çıkararak, açılmış kenarlar, kelimenin tam anlamıyla bir muz şeklinde bir “kılıf” oluşturabilecek şekilde yeniden birleştirilir. Prosedür laparoskopik olarak yapılabilir, bu da çevredeki kas ve doku hasarını azaltmaya yardımcı olur ve hastanede kalış süresini azaltır.

Copyright © 2021 Mono Obesity Clinic. All rights reserved.. All rights reserved.