Ücretsiz Muayene Formu

Obezite hastalarının tedavisini takiben ilgili hastalıkların sayısının azalması da tüp mide için önemli bir faydadır; obezite ve ilişkili sağlık koşullarını tedavi eder.

Teknik, hastaların benzersiz yeme alışkanlıklarını yükseltmeye odaklanmıştır. Daha az mide boyutu size daha az kalori verir ve önemli bir kilo kaybı oldukça kısa sürer.

Obezite Cerrahisinin kalıcı kilo vermede en etkili yöntem olduğu artık tüm dünyada bilinmekte ve bu pek çok bilimsel makale ile desteklenmektedir. Bu ameliyatları düşünen hastalarda en sık sorulan sorulardan biri; “Benim için hangi yöntemin doğru olduğuna nasıl karar vereceğim?”

Obezite ameliyatı geçiren hastalar yüksek oranda beklenen kilo kaybına ulaşırlar. Bununla birlikte, zamanla biraz kilo almaları olabilir. Bu durum kilo verme ameliyatı sonrası ilk yıl içerisinde gerekli yaşam tarzı ve diyet değişikliklerini yapmadıklarında ortaya çıkar. Ne yazık ki, hastalar yaşam tarzı değişiklikleri üzerinde hemen çalışmaya başlamazlarsa, bu kilo kaybını ve kilonun korunmasını olumsuz yönde etkileyebilir.

“Türkiye’de kilo verme ameliyatı neden daha ucuz?” düzenli olarak karşılaştığımız bir sorudur. Bu konu hakkında pek çok kez yayınladık ve cevabımız hep aynı. Türkiye’de tıbbi ekipman ve standartlar, Birleşik Krallık ve AB ülkelerinde olduğu kadar yüksek düzeyde düzenlenmemektedir.

Tüp mide sonrası hayat

Tüp mide sonrası hayat obezite hastaları için çok daha iyidir: Kilonun muazzam şekilde azaltılması büyük bir rol oynar ve yaşam kalitesini artırır.

Cerrahlar ve Personel

Türkiye tam olarak fakir bir ülke değil (dünyadaki GSYİH’ye göre en zengin 20. ülke), ancak bu fiyata cerrahi işlemleri tamamlamak için personeline (cerrah, anestezist, hemşire, taşıyıcı, servis personeli) daha az ödeme yapmaları gerekiyor. Neden? Burada birkaç faktör var: Ülkedeki döviz krizi, Türk Lirası’nın değerinin büyük ölçüde düştüğü anlamına geliyor. Cerrahlara, Birleşik Krallık’taki ile aynı standartlara sahip olmadıkları için kısmen ödeme yapılmıyor.

Copyright © 2021 Mono Obesity Clinic. All rights reserved.. All rights reserved.